بازاریابی محتوایی

محتوا به زبان ساده یعنی اطلاعات. خوب یا بد!!!

محتوای سئو شده

محتوای خلاقانه

صحت سنجی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به فرایندی در کسب و کار گفته می‌شود که با تولید محتوای جذاب، مفید و مجاب کننده باعث جذب و درگیر شدن مخاطبان کسب و کار می‌شود.
Joe Pulizzi
AUTHOR

اهمیت بازاریابی محتوایی

مشتریان‌تان به شما، محصولات یا خدمات‌تان اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها تنها برای خودشان، خواسته‌هایشان و نیازهایشان ازش قائل‌اند. اساس بازاریابی محتوایی این است که اطلاعات جذابی را که مشتریان‌تان شیفته‌اش هستند تولید کنید تا آن‌ها در عمل به شما توجه کنند. سپس آن محتوا را در تمام جاهایی که مخاطب دنبالش می‌گردد قرار دهید.

بیشتر بخوانید

استراتژی محتوا

داشتن استراتژی مانع این می‌شود که ما وقت، انرژی و بودجه خود را هدر دهیم. به کمک استراتژی منابع را تقسیم، دستورالعمل‌ها را تعریف و در واقع همه‌چیز را میزان می‌کنیم. مکتوب کردن و ارائه استراتژی محتوا در قالب یک سند به همه فرآیندهای کاری ما رسمیت و جدیت می‌بخشد.
این سند پس از تدوین در اختیار مدیران، مجریان و اعضای جدید تیم قرار می‌گیرد تا با شیوه انجام کارها آشنا شوند. این سند قرار است در یک مسیر طولانی چراغ راه ما باشد؛ اما این به معنای وحی منزل بودن آن نیست! سند استراتژی پیش از شروع کار تدوین می‌شود و در حین اجرای پروژه بروز، اصلاح و یا تثبیت می‌گردد و این فرآیند هرگز توقف نخواهد داشت.
ما تمام فرآیندها و دستورالعمل‌ها را مکتوب می‌کنیم تا به تیم مارکتینگ و مشتریانمان دید صحیحی از نحوه انجام کار بدهیم. این سند استراتژی محتوایی به ما می‌گوید: “چگونه می‌خواهیم به کمک محتوا به اهداف دیجیتال مارکتینگ‌مان دست یابیم؟”

بیشتر بخوانید

قصه‌گویی برند

برندها با رویکرد داستان‌سرایی، قصه‌ی پیدایش خود را بیان می کنند چرا که می دانند، یک داستان جذاب، به مراتب تاثیر گذارتر از آمار و ارقام خشک و گزارشات رسمی است. یک داستان زیبا باعث ایجاد ارتباطی تنگاتنگ بین کارکنان، پیمانکاران و فروشندگان با برند خواهد شد. یک قصه جذاب می تواند آنچنان تاثیری در شنونده بگذارد که هیچ‌یک از کانال‌های ارتباطی قادر به انجام آن نیستند.
با این وجود امروز مخاطب دیگر چندان علاقه‌ای به شنیدن قصۀ برند یا قصۀ موفقیت شخصی کارآفرینان ندارد. مخاطب تشنۀ قصه‌ای است که قهرمانش مشتری باشد نه برند حقیقتا آدم‌ها دوست دارند درگیر قصه‌ای بزرگ‌تر از قصۀ خودشان شوند.

 

بیشتر بخوانید

چرا ما متفاوت هستیم؟

تیم فوق‌العاده خلاقی داریم

نیاز مخاطب را درک می‌کنیم

ما دغدغه حفظ زبان پارسی داریم

محتوا را به چشم دارایی می‌بینیم

سفارشی کار می‌کنیم

سیستم کنترل کیفیت قدرت‌مندی داریم

مشاوره رایگان در زمینه‌ی بازاریابی محتوایی

رسالت ما حمایت و ترویج محتوای اصیل است و در این راه از هیچ کوشش و کمکی دریغ نمی‌کنیم

اسکرول به بالا